O autorze
Zawodowo i prywatnie poruszam się w sferze designu, fotografii, nowych technologii i komunikacji marketingowej. Na blogu postanowiłam dzielić się z Wami wyszukanymi przeze mnie perełkami - przykładami kreatywnego, zaskakującego i inspirującego podejścia do tych tematów. Nie zabraknie też "przerywników" wykraczających poza moje główne zainteresowania, a wartych Waszej uwagi.
Pozdrawiam,
Ola!
kontakt: aleksandra@kietla.com

Floating graffiti

DUMA
DUMA http://www.boamistura.com/
Boa Mistura to hiszpanski kolektyw który zrealizował ostatnio w Brazylii, w jednej z faveli w São Paulo, projekt składający się z pięciu graffiti. Artyści wraz z mieszkańcami malowali w krętych uliczkach "vecos" i "vielas" podnoszące na duchu przesłania. Widziane pod właściwym kątem i w odpowiedniej odległości prace układają się w słowa: beleza (piękno), orgulho (duma), doçura (słodycz), firmeza (twardość), amor (miłość). Napisy pozornie unoszą się w pasażu, a efekt iluzji został uzyskany dzięki starannie namalowanym i odpowiednio rozciągniętym literom, zgodnie z perspektywą 3D.
Artyści mają nadzieję, że projekt będzie miał pozytywny wpływ na lokalną społeczność. Udział i zaangażowanie mieszkańców w każdą z organizowanych przez nich interwencji były czynnikami decydującymi o realizacji projektu.
"Sharing, hand by hand, the transformation of their environment, the habitants modified their relationship with the public space and their own houses”.źródło: http://www.boamistura.com/
Trwa ładowanie komentarzy...